Jak pozbyć się odpadów po remoncie lub budowie?

Budowa domu lub remont mieszkania generują problematyczne odpady, które trzeba zutylizować. Takich odpadów nie możemy przecież wyrzucić bezpośrednio do pojemnika na śmieci. Jak zatem poradzić sobie z odpadami budowlanymi?

Wynajmij kontener

Odpady budowlane to zupełnie inny rodzaj odpadów niż np. odpady komunalne. Prawo zabrania przechowywania ich na terenie posesji i szczegółowo określa sposób utylizacji odpadów niespełniających norm po remontach, modernizacjach budynków i innych pracach budowlanych. Zgodnie z prawem, w przypadku takich odpadów należy rozważyć konieczność zamówienia specjalnego kontenera. Zamawiając usługę u firmy zewnętrznej nie będziesz musiał na własną rękę organizować transportu oraz brać na siebie odpowiedzialności za wywiezione odpady. Zleć wywóz odpadów firmie Gentor, a zapewnimy podstawienie pojemnika, transport oraz zajmiemy się przekazaniem odpadów do utylizacji. Jeśli jest taka potrzeba, jesteśmy również w stanie pomóc w załadunku oraz uprzątnięciu posesji. Zrobimy co w naszej mocy, żeby nie zostawić klienta z zalegającymi odpadami. Kontener można zamówić online, telefonicznie lub mailowo – https://gentor.pl/kontenery/

Co można wrzucać do kontenera na zmieszane odpady budowlane/poremontowe?

  • Gruz budowlany – rozkruszony beton, cegły, pustaki, bloczki silikatowe i dachówki.
  • Odpady materiałowe – opakowania plastikowe i tekturowe po materiałach budowlanych, meblach, czy elementach instalacji.
  • Armatura sanitarna i ceramika łazienkowa – muszle toaletowe, brodziki, kabiny, wanny, umywalki, baterie, rury, zawory.
  • Stolarka – ramy okienne, szyby, drzwi, ościeżnice, fragmenty konstrukcji drewnianych i plastikowych.
  • Ceramika i inne materiały budowlane – rozkruszone kafle i płytki, gips, kleje, zaprawy, farby.
  • Narzędzia i sprzęty pomocnicze – wiadra, folie, nakładki, elementy rusztowań.

Nie należy wrzucać materiałów izolacyjnych – wata, wełna, styropian, papa. Zapełnione kontenery mogą zawierać jedynie śladowe ilości tych odpadów. Prosimy o niewrzucanie tych odpadów, może to skutkować odmową przyjęcia odpadów przez wysypisko.